BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

išdalinsiu tave pavasariams

Kartais, kai liūdesys netelpa širdyje, aš jį sudedu į eiles. Paslepiu jį ten, kur plika akimi nepamatysi. Perkeliu jį į tavo delnus, kad liesdamas savo veidą, justum, kaip gelia. Išdalinu jį pavasariams, kurių lietus tau svetimas. Paleidžiu jį plaukti upėmis, kurių krantai mūsų pėdomis nuspausti. Padedu jį kaip nereikalingą daiktą, kuris pasidengs dulkėmis senose lentynose. Nes aš tiesiog nepajėgiu jo neštis su savimi. Nepajėgiu su juo bėgti į autobusą ir per jį aš visur vėluoju. Nes kartais liūdesys sveria visus pasaulio vandenynus, kurių dugnais basomis bėgioja prisirišimas. Kartais sveria atsisveikinimus, kuriems taip ir neturėjai progos. Kartais liūdesys toks savanaudis, jog jis ateina tuomet, kai esi labiausiai pažeidžiamas, kai esi vienas. Jis nesustoja prie durų, nenusivalo kojų į kilimėlį, net jei šiandien plovei grindis, ir nesiteikia paklausti ar šį vakarą galima užeiti. Anaiptol, jis žengia užtikrintai ir išdidžiai, lyg čia būtų be galo laukiamas, nupėdina į virtuvę, dažniausiai užsiplyko mėtų arbatos, tuomet prisėda šalia manęs ir pasakoja man apie tave. Primena man tavo akių spalvą, tavo juoką ir tavo ištartus žodžius, o aš taip ir neišdrįstu jam pasakyti, jog dar nespėjau pamiršti. Kartais grįžusi jau randu jį namuose, nesvarbu ar raktą slėpčiau vazone ar po kilimėliu, tas nenaudėlis jį visvien suranda. Būna, jog sutinku jį gatvėje, stovintį prie perėjos ir tikriausiai keliaujantį pas kažką, taip pat gerai nemokantį slėpti raktų.


Bet aš galiu pažadėti, kad negrįšiu su tavo mylimais pavasariais, nesivysiu jo ir srauniomis upėmis, nesieksiu jo paimti nuo apdulkėjusių lentynų, nelaikysiu namuose jo taip pamėgtos mėtų arbatos, o sutikusi gatvėje eisiu lyg pro svetimą. Lyg liūdesys nebūtų tapęs man artimesnis už tave, lyg jis nebūtų pasilikęs tuomet, kai tu nusprendei išeiti.

O tu… Tu nepaliovei kartojęs, jog nori mane apsaugoti nuo visų, bet po velnių, kas galėjo žinoti, kad tu esi tas, nuo kurio turėjau būti apsaugota?

love, quote, and grunge image

Patiko (4)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą